Mensa Tábor 2025 – fontos információk

Kedves Táborozó!

Ezúton is köszönjük, hogy jelentkeztél, és jössz a táborba! Az alábbiakban szeretnénk néhány fontos infót megosztani veled. Miután sok év után idén új helyszínen leszünk, kérjük, szánj rá 5 percet és olvasd el, mert sok olyan információt  találsz benne, amit máshol nem írtunk le!

Hotel, bejelentkezés, kijelentkezés

A szobákat csütörtökön 14:00 órától lehet elfoglalni. Ki-ki a saját szállásán tud bejelentkezni a szobájába (Balneo/Liget/Camping), de a mensás regisztráció egységesen a Balneoban lesz, tehát mindenképpen gyere át oda is! (Mert tőlünk kapsz pl. karszalagot is, ami nélkül nem tudsz részt venni a programokon).

A kicsekkolásra vasárnap 11:00 óra a határidő (de szombat este is megteheted). Utána is maradhatunk ebédelni és wellnessezni, sőt néhány előadás és a táborzárás is ez után lesz.

A Balneoban csak mi leszünk, de a Ligetben lesz néhány külsősnek kiadott szoba, és a Campingben is lesz pár faházban külsős vendég. Kevés ilyen van, és mi élvezünk prioritást, de tudj róla. 

Ne feledd, hogy lesznek olyan költségek, melyeket a helyszínen kell fizetned:

  • üdülőhelyi adó (18 év felett 350 Ft/fő/éj)
  • helyben kért fogyasztás, extra szolgáltatás
  • az eddig esetleg ki nem fizetett étkezés, szállás díja (Ez a bejárósok és az utóbbi napokban jelentkezők esetében fordulhat elő. A résztvevők 96%-a ezt már befizette)

Mit hozz magaddal

  • személyi igazolványt vagy útlevelet és lakcímkártyát (a hotelnek kötelező szkennelnie a bejelentkezéskor, és ha jelentkeztél az erőműbe vagy a bányalátogatásra, akkor ott is be kell mutatni)
  • ha már van mensás nyakpántod, akkor azt (ha nincs, akkor adunk majd)
  • a tagkártyádat, ha van (kísérőknek készítünk névtáblát a regisztrációnál).
  • fürdőruhát, papucsot, hisz’ mégis csak egy wellness-hotelről van szó.
  • a fürdőköpeny a Balneoban és a Ligetben jár a szobához, a Campingben 3.000 Ft-ért lehet kérni, de oda egyszerűbb sajátot hozni.

Étkezések

A reggeli a Ligetben lakóknak a Liget Hotelben lesz, mindenki másnak a Balneoban. Az ebéd és a vacsora mindenkinek a Balenoban. Ha eddig nem kértél ebédet/vacsorát, akkor a helyszínen néhány plusz rendelésre még van lehetőség. (Ezt a recepción kell kérni és fizetni). Ha ott már nem tudsz rendelni, akkor se maradsz éhen, mert a hotel mellett több különféle sörözőt, éttermet is találsz.

FONTOS kérés: az esti beszélgetések a meghívott vendégekkel 20:00-kor kezdődnek, azaz belelógnak a vacsorába. Annak a 2-300 főnek, aki részt vesz ezeken, muszáj még előtte vacsorázni. Ha te nem jössz a programra, és nem vagy nagyon éhes, akkor kérjük, hogy gyere a kezdés után vacsorázni. (Másokkal is jót teszel, és te is sokkal kényelmesebben elférsz így).

Ital fogyasztás

Az étteremben lesznek vízgépek kitéve, de az egyéb italokat a bárban, vagy a pincérektől tudod megrendelni. Amennyiben Balneos vagy, úgy felírathatod a szobádra, vagy kifizetheted helyben. Ha a Campingben vagy a Ligetben laksz, akkor a Balneos fogyasztást helyben kell fizetned. (Kérjük, a szobára írást Balneosként is csak akkor válaszd, ha csak te/a családod vagytok az adott szobában!) Fizetni kártyával, készpénzzel és SZÉP kártyával is lehet. (Az üdülőhelyi díj a jogszabályok alapján nem fizethető SZÉP kártyával) 

A Balneo és Liget hotelekbe máshol vásárolt alkoholos ital nem hozható be, pláne nem lehet a közösségi terekben ilyet fogyasztani.  A Camping e tekintetben nincs szabályozva.

A Baleno Hotel bárja minden nap 24:00-ig nyitva lesz.

Programok

A külső programokra, a Klubestre és a vitakultúra programra csak a regisztrált és be is jutott résztvevők férnek be. Kérjük regisztráció nélkül, vagy várólistásként NE gyere el, mert nem fogsz tudni bejutni! (Ha esetleg felszabadul hely, akkor vagy kapsz levelet a honlapról, vagy szólunk személyesen).

A buszos, vagy autós programok esetében 15 perccel az indulás előtt van gyülekező a Balneo lobbyjában. Gyere te is ide, hogy időben tudjon indulni a busz, vagy hogy legyen idő egyeztetni a telekocsit.

A többi belső programoknál szintén kértünk jelentkezést, de ahogy írtuk is, ez inkább előzetes felmérés volt. Azaz itt örömmel látunk mindenkit, amíg van hely a teremben, nem feltétel az előzetes jelentkezés. A napközbeni programok helyszíne a Baleno nagyterme lesz (egyedül a táncos program pedig a Camping termében lesz). És egy változás: az esti beszélgetések helyszíne is a Balneo lett volna, de úgy néz ki, hogy megkapjuk a hotellel szembeni Rózsa rendezvényközpont nagytermét, ahol sokkal kényelmesebben elférünk. Ez a következő 1-2 napban válik véglegessé.

Az eddigi évekhez hasonlóan van külön társasjáték termünk, amely a 4. emeleten berendezve várja a társasjátékok szerelmeseit. (Nagyobb, légkondis, és még hatalmas terasza is van). Ugyan jónéhány dobozt mi is elhoztunk a Mensa irodából, de ha van kedvenced, bátran hozd azt is magaddal!

Egyéb információk

Mensa butik
Idén is lesz Mensa-butik a táborban! A helyszínen kiválasztott termékeket a honlapon a butikfülön tudod megrendelni és kifizetni bankkártyával. A helyszínen sem készpénzt, sem bankkartyát nem tudunk elfogadni. (A nyitvatartás még alakul, kiírjuk a lobbyban).

Kedvezményes belépő a Zsóry strandfürdőbe
A strand közvetlenül a Balneo hotellel szemben van (a camping mellett), és a recepción tudsz kedvezményes napi jegyet venni.

Elektromos autó töltés
A Balneo parkolójában, és a közvetlenül előtte lévő nyilvános parkolóban is található 2-2 töltő. A hotelben lévő Electro Profi Mobility rendszerű, 22 kWh-s (228.-/kWh). A külső töltők Mobiliti hálózatba tartoznak,  szintén 22 kWh-sak. (itt többféle ár van, de regisztrált ügyfélként a bentihez hasonló).

Honnan tájékozódj

A gördülékeny információáramlás érdekében javasoljuk, hogy ha eddig nem tetted, akkor csatlakozz online fórumainkhoz!

Tábori Facebook-csoport:
https://www.facebook.com/groups/mensatabor2025

Viber-csatorna 
https://invite.viber.com/?g2=AQAs3nsvP3fa%2B1Uy8ae9HvOji17Nz1A5g54e7U5y9XN5kvKvqgS8fNzQwyST%2Frc0

De igyekszünk majd a helyszínen a faliújságra is kiírni a legfontosabb híreket.

Kit keress probléma esetén

  • A szervezők nevét és elérhetőségét sok helyen megtalálod, és igyekszünk mindenhol ott is lenni. (Szervezői nyakpánt és névkitűző lesz rajtunk) 
  • Ha a hotelhez van kérdésed, akkor a recepció éjjel-nappal elérhető. Orvosi vészhelyzet esetén is a recepciót keresd, ők segítenek, vagy felveszik a kapcsolatot a tábor orvosával.
  • Ha bármiféle atrocitás érne, és nem tudod, kihez fordulj, akkor keresd a mensás bizalmi személyt, aki próbál segíteni: Várfalvi Tamás (Félix)

És egy fontos kérés a végére

A legnagyobb odaadással szervezzük a tábort, és a hotel személyzete is lelkesen várja a mensásokat. Igyekszünk mindenben segíteni, ugyanakkor ez lesz az első táborunk ezen az új helyen, ráadásul rögtön rekord létszámmal. Azaz biztosan lesznek olyasmik, amik menet közben változnak, alakulnak majd, ezért kérjük, hogy légy te is türelmesebb! Ha jól sikerül a tábor, és beválik a helyszín, akkor biztosan jövünk még, és akkor már sokkal könnyebb dolgunk lesz.

Szeretettel várunk,

a szervezők:
Csákvári Olga
Istvánfy Gergő
Lukács Kriszta
Pető Orsi
Strémen Judit
Tarsoly Zsolt